SANTA NELLA - Romero School played host to its annual Olympic-style games Friday morning on campus.

Students from Romero and Gustine Elementary competed in the annual event. The two schools tied for top honors with 47 points each.

Davina Romero (Romero) was named the outstanding girls athlete, while Sebastian Vargas (GES) was named outstanding boys athlete.

The sportsmanship award was presented to Gustine Elementary.

Following are results.

Girls 50-yard dash

1) Itzandy Nieto (R)

2) Mahailiah Nagai Knox (R)

3) Yareli Medina (R)

Boys 50-yard dash

1) Sebastian Villegas (GES)

2) Noah Mendoza (R)

3) Alex Bueno (GES)

Girls 100-yard dash

1) Hoshi Kellum (R)

2) Adamaris Sierra (GES)

3) Mahailiah Nagai Knox (R)

Boys 100-yard dash

1) Daniel Franco (GES)

2) Alex Quezada (GES)

3) Fernando Sanchez (R)

Girls 220-yard dash

1) Davina Romero (R)

2) Itzandy Nieto (R)

3) Adamaris Sierra (GES)

Boys 220-yard dash

1) Daniel Franco (GES)

2) Irvin Castro (GES)

3) Rodrigo Jimenez (R)

Girls 500-yard shuttle

1) Mahailiah Nagai Knox, Yareli Medina, Itzandy Nieto, Lluvia Gonzalez, Josselyn Ibarra, Lilybella Sanchez, Dayanara Gomez, Davina Romero, Hoshi Kellum, Edith Teodoro (R)

2) Jocelyne Gomez, Ximena Gomez, Sofia Soto, Alyson Rosales, Kimberly Gutierrez, Cayla Finley, Mikayla Arista, Gimena Ponce, Angelina Barajas, Yareli Vargas (GES)

Boys 500-yard shuttle

1) Omar Juarez, Emilio Caballero, Emiliano Caballero, Mikey Garcia, Jesus Mejia, Isaiah Salazar, Cristobal Mora, Sebastian Vargas, Rafael Gomez (GES)

2) Irvin Orozco, Jesus Juarez, Cesar Romero, Noah Mendoza, Alex Perez, Robert Garcia, Kevin Martinez, Angel Montes, Fernando Sanchez (R)

Girls distance relay

1) Davina Romero, Edith Teodoro, Mahailiah Nagai Knox, Hoshi Kellum (R)

2) Itzandy Nieto, Dayanara Gomez, Andrea Garcia, Yareli Medina (R)

3) Kylie Palomino, Martha Torres, Leah Villegas, Cayla Finley (GES)

Boys distance relay

1) Alex Bueno, Jesus Mejia, Sebastian Vargas, Alex Quezada (GES)

2) Noah Mendoza, Omar Lopez, Angel Montes, Fernando Sanchez (R)

3) Daniel Franco, Leonel Rios, Rafael Gomez, Irvin Castro (GES)

Girls running long jump

1) Davina Romero (R)

2) Emily Lopez Wright (R)

3) Andrea Garcia (R)

Boys running long jump

1) Mikey Garcia (GES)

2) Emiliano Caballero (GES)

3) Ubaldo Servin (R)

Girls standing long jump

1) Emily Lopez Wright (R)

2) Syrena Chacon (R)

3) Sophia Soto (GES) and Ximena Gomez (GES), tied

Boys standing long jump

1) Jesus Mejia (GES)

2) Alexander Castenada (R)

3) Mikey Garcia (GES)

Girls softball throw

1) Cayla Finley (GES)

2) Edith Teodoro (R)

3) Yareli Vargas (GES)

Boys softball throw

1) Irvin Castro (GES)

2) Sebastian Vargas (GES)

3) Alex Quezada (GES)